Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD odwiedzi groby zasłużonych zielonogórzan

dodano 2017-10-20 10:52 w kategorii: Informacje

Zgodnie z cytatem Zbigniewa Herberta który brzmi: "Naród, który traci pamięć, traci sumienie", organizatorzy akcji zachęcają aby w ten szczególny dzień 1 listopada, pełen zadumy i rozważań o bliskich, którzy odeszli pamiętać też o ludziach ważnych dla miasta.

To już kolejna wspólna akcja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Związku Nauczycielstwa Polskiego i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Zielonej Górze.

Jak mówi Radosław Brodzik inicjator akcji, trwajacej od kilku lat w Zielonej Górze. „…Pomysł zrodził się aby uczcić i pokazać, że mieszkańcy miasta, działacze społeczni oraz politycy pamiętają o honorowych obywatelach spoczywających na cmentarzu zielonogórskim.  Ważne jest aby w ten szczególny dzień pamiętać o osobach, które tworzyły piękną historię naszego miasta. Są to prawnicy. lekarze, nauczyciele, działacze społeczni czy też osoby duchowne. Wszystkim im w ten dzień należy się kilka minut pamięci. Zachęcamy aby odwiedzać groby tych osób i stawiając na nich znicz  pokazać,  że pamiętamy o ich działaniach na rzecz rozwoju  miasta…”.

Nasza pamięć należy się wyjątkowym obywatelom Zielonej Góry, a zwłaszcza w te pierwsze listopadowe dni. OPZZ i ZNP w województwie lubuskim pamięta o  zmarłych przedstawicielach związków, którzy tworzyli ruch pracowniczy w naszym regionie. „Staramy się odwiedzić groby naszych kolegów i koleżanek po to aby wiedzieli, że ich działalność była, jest i będzie dla nas ważna. Nasza pamięć i dobre myśli są zawsze z nimi – Mówi Monika Bocian Przewodnicząca Rady OPZZ

Szczególne miejsce, które co roku odwiedzamy to tablica upamiętniająca Nauczycieli Tajnego Nauczania odsłonięta w setną rocznicę ZNP oraz grób Niny Gabis członkini Klubu Nauczycieli Tajnego Nauczania z Zielonej Góry.

>> Materiał w Radiu Zielona Góra <<

Osoby, które chcą wziąć udział w naszej akcji odwiedzania grobów Honorowych Obywateli Miasta Zielona Góra zapraszamy serdecznie 29.10.2017 (niedziela) o godzinie 16.00 na cmentarz zielonogórski. Tam pod drugą bramą spotykamy się i wspólnie będziemy udawać się do grobów Honorowych Obywateli.

NAZWISKO Imię

 

Kwatera- rząd/miejsce

KORCZ Władysław

94 – 5/6

ERTNER Janina

98 -9/4

POŚPIECH Józef

65 – 3/15

HABURA Antoni

132 – 1/1

BIERWIACZONEK Irena

78U – 11/3

ADAMCZEWSKI Zdzisław

1 – 4/19

JAWORSKI Edward

1 – 1/2

BOGUCKI Włodzimierz

4 – 1/10

ŁUSIAK Antoni

28 – 1/22

MUSZYŃSKI Jan

88-5/17

PORĘBSKI Florian

7 – 2/33

FLORKOWSKI Tomasz

19 – 6/2

WOLANIN Janina

19 – 3/5

PAWŁOWSKA Eugenia

19 – 1/30

KONIUSZ Janusz

19-6/1

 Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: Chwila prawdy dla lewicy i dla ruchów społecznych

  dzisiaj o 10:58

  - Cieszę się z inicjatywy Barbary Nowackiej. Włodzimierz Czarzasty już po kilku minutach zareagował i zapowiedział nasz udział – oświadczył Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”, komentując propozycje spotkania ludzi lewicy w Polsce, w celu budowy wspólnego politycznego frontu. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Bez wahania zagłosowałbym za projektem Ratujmy Kobiety

  dzisiaj o 10:20

  Przewodniczący SLD pytany w Radiu RMF FM, czy zagłosowałby za projektem #RatujmyKobiety, odpowiedział, że „bez wahania”. czytaj więcej»

 • Senyszyn: Podziemie aborcyjne nie chce liberalizacji prawa do przerywania ciąży

  dzisiaj o 10:03

  - Kobiety manifestowały spontanicznie, ponieważ dostrzegły, iż ich prawa są ograniczane. W debacie widać hipokryzję tzw. działaczy pro-life. Walka w Sejmie toczy się o zakazanie kilkuset legalnych aborcji rocznie, a w Polsce i poza granicami kraju Polki dokonują około 150 000 aborcji rocznie – przypczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie ma opozycji parlamentarnej

  wczoraj o 16:16

  - Od zawsze wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uważam że jest to jedna z nielicznych inicjatyw, która bardziej łączy Polaków niż dzieli, chociaż obecnie rządzący próbują ją obrzydzić – powiedział Marcin Kulasek. - Jako SLD byliśmy członkami komitetu „Ratujmy Kobiety” i zbieraliśmy wraz zczytaj więcej»

 • Czarzasty: PO konsekwentnie popełnia błędy

  wczoraj o 12:39

  - Żadnej krwi żeśmy nie poczuli. Natomiast patrzę z zadziwieniem na to, co robi z tym błędem w Sejmie Platforma i Nowoczesna, ponieważ brną w jakąś niesłychaną sytuację – skomentował zamieszanie wokół głosowania przez Sejm nad obywatelskim projektem „Ratujmy Kobiety 2017” Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • SLD DO RAZEM: DOGADAJMY SIĘ

  wczoraj o 12:10

  - Jesteśmy jedyną partią, która w zeszłym roku wzięła udział w aż trzech wielkich zbiórkach podpisów pod obywatelskimi projektami: pod referendum dot. reformy edukacji, pod projektem Ratujmy Kobiety oraz pod projektem Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych dotyczącym cofnięcia zmian w ustawie o zaczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.