Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Spotkanie ws. zmian dotyczących emerytów mundurowych w Zielonej Górze

dodano 2017-11-09 23:31 w kategorii: Informacje

9 listopada 2017 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się spotkanie dotyczące omówieniu wprowadzonym przez rządzącą partię PiS zmianom, które spowodowały obniżenie emerytur i rent 55 tys. funkcjonariuszy służb mundurowych. Organizatorem spotkania była Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP przy pomocy SLD.

W spotkaniu udział wzięło ponad 300 osób, które wysłuchały założeń tzw. ustawy deubekizacyjnej oraz planowanych kolejnych restrykcyjnych ustaw. Wprowadzenie w życie zmian w istniejącej Ustawie dotknęło wielu uczciwie i sumiennie pracujących obywateli dla dobra naszego kraju. Często w dużej części swojej służby już po 1989 r., którzy przeszli pozytywną weryfikację, a w latach 90 ubiegłego stulecia byli wielokrotnie odznaczani i wyróżniani za swoją wzorową służbę. Zastosowano wobec nich odpowiedzialność zbiorową, złamano zasadę praw nabytych, o winie zdecydował Sejm RP, a nie Sądy - łamiąc tym samym zasadę trójpodziału władzy.

Podobne spotkanie odbyło się również w Słubicach 10 listopada 2017 r. w którym udział wzięło ponad 150 osób.

Ustawa krzywdzi nie tylko pracowników służb specjalnych ale też policjantów; strażaków; funkcjonariuszy straży granicznej i innych, a w przygotowaniu są ustawy dotyczące żołnierzy WP.

W związku z tym Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP przygotował projekt ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym z 18.02.1994r. Rozpoczęto akcję zbierania co najmniej 100 tys. podpisów poparcia w/w projektu uchwały.

Podczas spotkania głos zabrali miedzy innymi:

- Tadeusz Jędrzejczak – członek zarządu województwa lubuskiego;
- Andrzej Rozenek - pełnomocnik SLD w Obywatelskim Komitecie Inicjatywy Ustawodawczej o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy;
- płk. Zdzisław Czarnecki - Prezydent Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych;
- generał Marek Działoszyński – Komendant Główny Policji w latach 2012-2015;
- Bogusław Wontor – szef lubuskich struktur SLD;
- Edward Markiewicz – Wiceprezes Lubuskiego Związku Żołnierzy WP;
- Tomasz Nesterowicz – kandydat SLD na prezydenta Zielonej Góry.

spotkanie prowadził Radosław Brodzik

 Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: Chwila prawdy dla lewicy i dla ruchów społecznych

  dzisiaj o 10:58

  - Cieszę się z inicjatywy Barbary Nowackiej. Włodzimierz Czarzasty już po kilku minutach zareagował i zapowiedział nasz udział – oświadczył Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”, komentując propozycje spotkania ludzi lewicy w Polsce, w celu budowy wspólnego politycznego frontu. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Bez wahania zagłosowałbym za projektem Ratujmy Kobiety

  dzisiaj o 10:20

  Przewodniczący SLD pytany w Radiu RMF FM, czy zagłosowałby za projektem #RatujmyKobiety, odpowiedział, że „bez wahania”. czytaj więcej»

 • Senyszyn: Podziemie aborcyjne nie chce liberalizacji prawa do przerywania ciąży

  dzisiaj o 10:03

  - Kobiety manifestowały spontanicznie, ponieważ dostrzegły, iż ich prawa są ograniczane. W debacie widać hipokryzję tzw. działaczy pro-life. Walka w Sejmie toczy się o zakazanie kilkuset legalnych aborcji rocznie, a w Polsce i poza granicami kraju Polki dokonują około 150 000 aborcji rocznie – przypczytaj więcej»

 • Kulasek: W Polsce nie ma opozycji parlamentarnej

  wczoraj o 16:16

  - Od zawsze wspieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uważam że jest to jedna z nielicznych inicjatyw, która bardziej łączy Polaków niż dzieli, chociaż obecnie rządzący próbują ją obrzydzić – powiedział Marcin Kulasek. - Jako SLD byliśmy członkami komitetu „Ratujmy Kobiety” i zbieraliśmy wraz zczytaj więcej»

 • Czarzasty: PO konsekwentnie popełnia błędy

  wczoraj o 12:39

  - Żadnej krwi żeśmy nie poczuli. Natomiast patrzę z zadziwieniem na to, co robi z tym błędem w Sejmie Platforma i Nowoczesna, ponieważ brną w jakąś niesłychaną sytuację – skomentował zamieszanie wokół głosowania przez Sejm nad obywatelskim projektem „Ratujmy Kobiety 2017” Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • SLD DO RAZEM: DOGADAJMY SIĘ

  wczoraj o 12:10

  - Jesteśmy jedyną partią, która w zeszłym roku wzięła udział w aż trzech wielkich zbiórkach podpisów pod obywatelskimi projektami: pod referendum dot. reformy edukacji, pod projektem Ratujmy Kobiety oraz pod projektem Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych dotyczącym cofnięcia zmian w ustawie o zaczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.